Покрівельні плівки. Види і особливості.
Дах виконує захисну і теплоізоляційну функції. Для його надійності, практичності між верхнім покриттям і утеплювачем встановлюють покрівельну плівку. Вона забезпечує комфортні параметри мікроклімату в будинку і максимальну теплоізоляцію.
Види покрівельної плівки за способом застосування:
• Гідроізоляційна. Захищає від попадання вологи на утеплюючий шар і появи вологості в приміщенні. Плівка водонепроникна і паропроникна.
• Пароізоляційна. Призначення - захист утеплювача від пари з житлових приміщень (кухні, ванної кімнати) і вологи, що утворюється при перепадах температури. Відіграє енергозберігаючу функцію.
• Вітрозахисна. Захищає несучі стіни і теплоізоляційний шар від дії вітру, протягів, холодного повітря. Запобігає видуванню волокон і руйнуванню утеплювача. Зберігає тепло всередині будівлі.
Покрівельні плівки бувають:
• Поліетиленові. Розрізняють перфоровані з гідроізоляційними властивостями і неперфоровані з пароізоляційними параметрами. Для міцності армуються сіткою. Між утеплюючим шаром і поліетиленом необхідно робити зазор для провітрювання. Невеликий термін використання.
• Поліпропіленові. Основне призначення - захист від попадання води (дощу, снігу). Міцні, стійкі до УФ - випромінювання. Між утеплювачем і поліпропіленом обов'язковий вентиляційний зазор. Щоб не утворювався конденсат, наносять антиконденсатний шар.
• Супердифузійні мембрани. Нетканий матеріал з синтетичних волокон, стійкий до механічних пошкоджень. Характеризується високим рівнем паропроникності, поліпшеними показниками енергозбереження, гідроізоляції і вітрозахисту. Монтується легко, на висоту крокви без вентиляційних проміжків. Супердифузійна мембрана використовується для скатних дахів. Крім того, її застосовують для фасадів будівель як бар’єр від вітру. Витримує температури (від - 40 °С до + 120 °С). Термін експлуатації більше двадцяти років.
В останні роки використання матеріалів з поліетилену і поліпропілену скоротилося. Найчастіше вибирають супердифузійні мембрани, які відповідають вимогам надійності, практичності і безпеки.